Dragi posjetitelji !

Ovo je kutak za radove i zanimljivosti vezane za
nastavu iz prirodnih predmeta biologije, fizike,
kemije i prirode. smiley

► Mrežna stranica iz fizike enlightened
Mobilna aplikacija za pomoć pri učenju fizike enlightened

Aktiv prirodoslovlja

World's Largest Lesson

Autor: Bojana Oreb, 5. 4. 2019.

Učenici 6.a razreda priključili su se najvećoj lekciji na svijetu te upoznali globalne ciljeve održivog razvoja života na Zemlji koje je 2015. postavio UN. Ostvarenjem sedamnaest ciljeva do 2030. želi se zaustaviti siromaštvo, osigurati jednakost životnih, zdravstvenih, infrastrukturnih, obrazovnih itd. uvjeta diljem Zemlje i zaustaviti klimatske promjene.
Učenici su se posebno osvrnuli na Cilj 7 Affordable and clean energy te raspravljali o obnovljivim i neobnovljivim izvorima energije. Kako bi bolje razumjeli pretvorbu i korištenje energije tijekom nekoliko nastavnih sati izrađivali su vjetrenjače.

Učenici 6.a

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr