« Rujan 2017 »

Autor: ANICA MARINOVIĆ, 6. 12. 2013.

U sklopu projekta Hrvatske zaklade za znanost Kasni misterijen na istočnom Jadranu - temelj za razumijevanje identiteta kasnih neandertalaca i njihovog nestanka, povodom obilježavanja Dana Arheološkog muzeja Zadar i Dana grada Zadra, za učenike petih razreda, održana je radionica (22.11.2013.) u školskoj knjižnici.

Voditelj radionice dr. sc. Ivor Karavanić, redoviti profesor na Odsjeku za arheologiju Sveučilišta u Zagrebu, govorio je o tragovima života neandertalaca koji su ovdje boravili oko 39.000 godina prije nove ere, a pronađenih u Velikoj pećini u kanjonu Kličevice u Raštevću. Učenicima je, uz predavanje,  pokazao i načine izrade različitih oruđa kojima su se naši preci nekada davno koristili. Kraj radionice su obilježila mnogobrojna i maštovita učenička pitanja.