Niveska Juraga-Kovačev: Pegula

Autor: Anica Marinović, 8. 12. 2023.

📚Školska knjižnica u suradnji s Nakladom Ljevak organizirala je književni susret s književnicom Niveskom Juraga-Kovačev. Književnica se predstavila učenicima 2.a i 2.b razreda, predstavila je svoju knjigu ''Pegula''. Knjiga je zbirka kratkih priča koje prate dječaka Tonija od njegove predškolske dobi, školskog i svakodnevnog života do kraja četvrtoga razreda, nije nam bilo teško poistovjetiti se s likom, a pogotovo zato što su priče izuzetno smiješnog karaktera. Tako je većina nas prepoznala sebe ili nekog sličnog Toniju koji prolazi (ne)zgodice u kojima uči na vlastitoj koži.
Cilj susreta je promicanje čitalačke pismenosti i osvješćivanje važnosti čitanja.📖📚

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr