Radionica "La gabbianella e il gatto"

Autor: Kristina Peraić, 30. 10. 2017.

Povodom obilježavanja Tjedna talijanskog jezika u srijedu 11. listopada u našoj školi  održana je radionica pod nazivom "La gabbianella e il gatto" za učenike 4.,5.,6.i 7. razreda koji uče talijanski jezik. Radionicu je održala članica Zajednice Talijana Zadar Dora Kvarantan.

Tjedan talijanskog jezika u svijetu se organizira u suradnji s Ministarstvom vanjskih poslova Republike Italije, cilj je promoviranje talijanskog jezika u cijelom svijetu, u svim njegovim aspektima, svake godine s novo izabranom temom.

Tema ovogodišnjeg XVI. izdanja je "L' Italiano al cinema. L' Italiano nel cinema"

Na početku radionice ukratko je prikazana radnja knjige autora Luisa Sepùlveda "Storia di una gabbianella e del gatto che le insegnò a volare" prema kojoj je snimljen animirani film „La gabbianella e il gatto“.

Učenici su pogledali isječke animiranog filma, izradili kratku knjižicu s osnovnim informacijama i opisima glavnih likova, zabavili se i proširili svoje znanje talijanskog jezika.

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr