Donacija slikovnice iz Zaklade Ana Rukavina

Autor: Anica Marinović, 31. 3. 2021.

„Tonkin veliki prijatelj” naziv je slikovnice koju je napisao Leonardo Baksa Čeči, ilustrirala Branka Hollingsworth Nara, izdala Zaklada Ana Rukavina. Ova lijepa slikovnica stigla je u našu školsku knjižnicu kao donacija. Priča je to o djevojčici Tonki, koja živi u lijepoj kući s puno zelenila u predgrađu, nadimak joj je Mali zvrk zbog njezine nestašnosti. No, nakon što krene u školu - razboli se. Priča, pak, završava sretnim završetkom. Tematika priče važna je i za ovo vrijeme pandemije, gdje smo kroz lik djevojčice Tonke djeci približili važnost suosjećanja i empatije. Školska knjižničarka knjigu je predstavila učenicima 2.b razreda, nakon pročitane priče učenici su ilustrirali djevojčicu Tonku „hrabricu“ kako su je oni nazvali.

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr