Nacionalna kampanja sadnje stabala

Autor: Anica Marinović, 8. 3. 2021.

Učenici OŠ Benkovac su i ove školske godine sudjelovali u nacionalnoj kampanji "Tjedan kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj 2021." koji se održava u razdoblju od 1. do 7.3. a organizira ju udruga "Zasadi drvo, ne budi panj".

Cilj cjelokupne kampanje je podizanje ekološke svijesti o klimatskim promjenama, socijalna uključenost i promišljanje o tome kako vlastitim primjerom možemo djelovati na očuvanje okoliša.

Učenici 7.a i 4.b razreda, s učiteljicama A. Žepinom i A. Blaslov i u suradnji sa školskom pedagoginjom i školskim domarom, u školskom vrtu zasadili su badem i američki likvidambar. To je tek mali korak u očuvanju okoliša, ali lijep početak.

Sadite drveće. Ono nam daje ključne elemente za naš opstanak: kisik i knjige. (A.Whitney Brown)

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr