Predupis u prvi razred

Autor: Anica Marinović, 20. 1. 2021.

PREDUPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

za školsku 2021./2022. godinu.

OPŠIRNIJE

Prijava djece, obveznika, doraslih za upis u prvi razred osnovne škole u šk.god.2021./2022. provest će se u vremenu od 1.veljače do 5. veljače 2021. god.

Sukladno trenutnim epidemiološkim mjerama prijavu predupisa djeteta roditelj može izvršiti na dva načina:

1. Ispunom obrasca za predupis (priložen dokument:OBRAZAC-predupis), te slanjem istog na mail: logopedosbenkovac@gmail.com;  ili
  2. Ispunom obrasca za predupis u holu OŠ Benkovac (zgrada nižih razreda).

Na sistematski pregled kod školskog liječnika potrebno je donijeti na uvid pedijatrijski zdravstveni karton, iskaznicu imunizacije i nalaz stomatologa (zubna putovnica- obrazac možete preuzeti na web stranici škole). Na dan pregleda djeca će primiti cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeole (MMR).

Za laboratorijske pretrage potrebno je donijeti prvi jutarnji urin djeteta, a u laboratoriji će se vaditi krv. Ukoliko je dijete vadilo krv u zadnjih šest mjeseci, potrebno je priložiti nalaz.

PRIJEVREMENI UPIS

Za prijevremeni upis u 1.razred, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za povjerene poslove državne uprave Zadarske županije (Obrazac 6), za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Uz obrazac 6, roditelj/skrbnik treba priložiti presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prebivalištu i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

O točnom datumu upisa u 1.razred osnovne škole, biti će te obaviješteni nakon obavljenog sistematskog i školskog testiranja djece.

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr