Edukacija o korisnosti otpada

Autor: Anica Marinović, 28. 10. 2019.

Gospodin Otpadić, maskota Edukacije o korisnosti otpada tvrtke Eko d.o.o. za gospodarenje otpadom Zadarske županije, posjetio je našu školu. Učenici prvog razreda matične škole ugostili su  edukatoricu Antonelu i gospodina Otpadića. Aktivno su sudjelovali u radionici tijekom koje su naučili puno toga o razdvajanju otpada. Tako su naučili u koji spremnik treba odložiti koru od banane, novine, staklo i plastiku odnosno čemu služe smeđi, žuti, plavi i zeleni spremnik te kako i sami kod kuće mogu iskoristiti ono što bi inače odbacili da naprave neku novu stvar. U sklopu ove radionice djeca su od tvrtke Eko d.o.o. na dar dobila blokiće, olovke i bojice.

Fotografije smiley

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr