Matea Čerina proglašena za sportsku nadu Zadarske županije, nagradio je gradonačelnik Tomislav Bulić

Autor: Kristina Peraić, 22. 2. 2018.

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Zadru u organizaciji Zadarskog lista proglašeni su najbolji sportaši i klubovi u našoj županiji. Učenica 8.a razreda naše škole i članica Atletskog kluba Benkovac, Matea Čerina proglašena je za najbolju sportsku nadu.

Prošle godine osvojila je 9 titula prvakinje Hrvatske i postavila 5 državnih rekorda. U ovoj godini na dvoranskim prvenstvima Hrvatske u Rijeci osvojila je tri zlata i dva srebra.
Atletiku trenira od 1. razreda i do sad je osvojila 25 naslova prvakinje Hrvatske i pregršt medalja na regionalnim i državnim prvenstvima. Kadetska je reprezentativka Hrvatske.
Mateu je primio i nagradio benkovački gradonačelnik Tomislav Bulić. Čestitao joj je na postignutim rezultatima, poželio puno sreće, te da i u budućnosti nastavi ostvarivati ovakve uspjehe.

Više o Mateinom uspjehu možete pročitati u članku:

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr