Osnovna škola Benkovac

> Naslovnica

Matea Čerina dvostruka mlađejuniorska prvakinja Hrvatske i brončana u štafeti

Autor: Kristina Peraić, 30. 5. 2017.

U Varaždinu se održalo Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke gdje je uspješno nastupilo pet atletičarki i atletičara AŠK Benkovac.

Osvojili su dva zlata i dvije bronce.

Najuspješnija je bila Matea Čerina koja je kao mlađa kadetkinja u 4 godine starijoj konkurenciji osvojila titulu prvakinje Hrvatske u utrci na 100 metara i u skoku u dalj. Uvjerljivo je pobijedila u obje discipline!

Na 100 metara u polufinalu je istrčala 12.21 sekundi (osobni rekord) i u finalu 12.30 sekundi.

U skoku u dalj također je postavila osobni rekord 5.55 m, 22 cm više od drugoplasirane.

Štafeta 4x100 metara u sastavu Matea Čerina, Klaudija Grebenar, Paula Bačić i Marina Mišura osvojila je brončano odličje s rezultatom 50.21 sekundi.

Mlađi junior Nikola Katuša bio je srebrni u skoku u dalj sa skokom od 5.95 metara.

Mlađe juniorke su sa dva zlata i broncom zauzele treće mjesto u poretku osvajačica medalja u konkurenciji 32 hrvatska kluba.