Edukacija o zaštiti u slučaju nesreće

Autor: IVANA TANFARA, 21. 10. 2016.

Pripadnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje posjetili su našu školu 19.10.2016. zajedno sa vatrogascima iz JVP Benkovac.

Najprije je održana edukacija za učenike drugih razreda o zaštiti i spašavanju u slučaju nesreća i prirodnih katastrofa. Naši gosti su na zanimljiv i djeci pristupačan način naglasili važnost broja 112. Također su djeci dali naputke kako reagirati u slučaju da se nađu u situaciji kad je potrebno pozvati pomoć.

Nakon predavanja uputili smo se na školsko dvorište gdje je djecu na opće veselje dočekalo vatrogasno vozilo. Tamo su vatrogasci iz JVP Benkovac djeci pobliže pokazali vatrogasnu opremu. Na samom kraju vatrogasci su djeci dozvolili da i sami isprobaju kako radi vatrogasni šmrk.

Ako i vas zanima što se sve krije u vatrogasnom vozilu zavirite u našu galeriju.

Osnovna škola Benkovac / Antuna Mihanovića 21b, HR-23420 Benkovac / www.os-benkovac.skole.hr / ured@os-benkovac.skole.hr